Spływy kajakowe Drwęca

o nas

Kajaki na Drwęcy

Nasza siedziba znajduje się w Brodnicy, w mieście pełnym zabytków, hoteli i niesamowitych wspomnień. Znajdziecie u nas szeroki wybór sprzętu wodnego, a doświadczenie naszych pracowników zapewni Wam profesjonalną obsługę i bezpieczną przygodę na wodzie. Wypożyczamy kajaki jednoosobowe, dwuosobowe oraz trzyosobowe, które doskonale sprawdzą się zarówno na spokojnych odcinkach rzeki, jak i na jeziorach. Nasz sprzęt jest zawsze w pełni sprawny i gotowy do użycia. W skład  wynajmu wchodzą również  kamizelki ratunkowe oraz wiosła. Wypożyczamy kajaki na pięknej rzece Drwęcy której długość wynosi aż 207 km. Kajaki wypożyczamy również na Pojezierzu Brodnickim. Klienci wybierają liczbę dni i odcinki spływu. Uczestników i kajaki dowozimy na uzgodnione miejsce rozpoczęcia spływu i odbieramy na końcu trasy. Dysponujemy nowoczesnymi i wygodnymi kajakami firmy Finder.

spływy kajakowe Drwęca

Więcej o Drwęcy

Drwęca wypływa ze wschodnich stoków Góry Dylewskiej na wysokości 191 m n.p.m., płynie na południowy zachód i uchodzi do Wisły na wysokości 36,6 m n.p.m a jej końcowy odcinek stanowi granicę Torunia i Złotorii. Wyznacza południową granicę ziemii chełmińskiej. Ukształtowana podczas zlodowacenia wistliańskiego. Jest najdłuższym ichtiologicznym rezerwatem przyrody w Polsce. Na rzece znajdują się liczne atrakcje turystyczne, takie jak malownicze odcinki rzeki, wodospady i jary. Drwęca to również popularne miejsce dla miłośników kajakarstwa i spływów pontonowych. Rzeka posiada kilka klas trudności, dzięki czemu każdy kajakarz, bez względu na poziom zaawansowania, znajdzie dla siebie odpowiedni odcinek do spływu.

atrakcje pojezierze brodnickie

Znajdź najlepsze atrakcje Pojezierza Brodnickiego

Pojezierze Brodnickie rozciąga się w dorzeczu Wisły i jej prawobrzeżnych dopływów: Skrwy, Drwęcy i Osy. Osią hydrograficzną obszaru jest Drwęca – najdłuższy prawobrzeżny dopływ dolnej Wisły. Pojezierze brodnickie to ponad sto jezior o powierzchni ponad 1 ha. Dominują tutaj jeziora rynnowe, a wiele z nich połączonych jest ciekami wodnymi. Największy zbiornik wody to jezioro Wielkie Partęczyny o powierzchni 324 ha które mamy w ofercie. Pojezierze Brodnickie to malowniczy region w Polsce, położony w północnej części kraju, w województwie kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Jest to obszar pełen jezior, wzgórz, lasów oraz pięknych krajobrazów, który przyciąga turystów z całej Polski.

Zamek w Brodnicy

Zbytkowa warownia krzyżacka

Jezioro Wielkie Brodno

Wypoczynek na łonie natury

Rezerwat "Żurawie Wyspy"

Piękna flora i fauna

Park Krajobrazowy Pojezierza Brodnickiego

Wypoczynek w malowniczych i zacisznych okolicznościach

Kontakt