O nas

o nas

Malinowski - Spływy Kajakowe Drwęcą i Pojezierzem Brodnickim

Nasza siedziba znajduje się w Brodnicy, w mieście pełnym zabytków, hoteli i niesamowitych wspomnień. Znajdziecie u nas szeroki wybór sprzętu wodnego, a doświadczenie naszych pracowników zapewni Wam profesjonalną obsługę i bezpieczną przygodę na wodzie. Wypożyczamy kajaki jednoosobowe, dwuosobowe oraz trzyosobowe, które doskonale sprawdzą się zarówno na spokojnych odcinkach rzeki, jak i na jeziorach. Nasz sprzęt jest zawsze w pełni sprawny i gotowy do użycia. W skład  wynajmu wchodzą również  kamizelki ratunkowe oraz wiosła. Wypożyczamy kajaki na pięknej rzece Drwęcy której długość wynosi aż 207 km. Kajaki wypożyczamy również na Pojezierzu Brodnickim. Klienci wybierają liczbę dni i odcinki spływu. Uczestników i kajaki dowozimy na uzgodnione miejsce rozpoczęcia spływu i odbieramy na końcu trasy. Dysponujemy nowoczesnymi i wygodnymi kajakami firmy Finder. 

Drwęca

Więcej o Drwęcy

Drwęca wypływa ze wschodnich stoków Góry Dylewskiej na wysokości 191 m n.p.m., płynie na południowy zachód i uchodzi do Wisły na wysokości 36,6 m n.p.m a jej końcowy odcinek stanowi granicę Torunia i Złotorii. Wyznacza południową granicę ziemii chełmińskiej. Ukształtowana podczas zlodowacenia wistliańskiego. Jest najdłuższym ichtiologicznym rezerwatem przyrody w Polsce. Na rzece znajdują się liczne atrakcje turystyczne, takie jak malownicze odcinki rzeki, wodospady i jary. Drwęca to również popularne miejsce dla miłośników kajakarstwa i spływów pontonowych. Rzeka posiada kilka klas trudności, dzięki czemu każdy kajakarz, bez względu na poziom zaawansowania, znajdzie dla siebie odpowiedni odcinek do spływu.

pojezierze brodnickie

Więcej o Pojezierzu Brodnickim

Rozciąga się w dorzeczu Wisły i jej prawobrzeżnych dopływów: Skrwy, Drwęcy i Osy. Osią hydrograficzną obszaru jest Drwęca – najdłuższy prawobrzeżny dopływ dolnej Wisły. Pojezierze brodnickie to ponad sto jezior o powierzchni ponad 1 ha. Dominują tutaj jeziora rynnowe, a wiele z nich połączonych jest ciekami wodnymi. Największy zbiornik wody to jezioro Wielkie Partęczyny o powierzchni 324 ha które mamy w ofercie. Pojezierze Brodnickie to malowniczy region w Polsce, położony w północnej części kraju, w województwie kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Jest to obszar pełen jezior, wzgórz, lasów oraz pięknych krajobrazów, który przyciąga turystów z całej Polski.